Nyheter

Dokka Sport avsluttet sesongen med storseier 7-2 over Vardal, i det som kan ha vært klubbens aller siste kamp.

Lagoppstilling: Frank, Kjell Ivar, Kenneth G., Lars Petter, Lasse, Mads Andrè, Steinar, Stian, Espen, Thomas og Jan

Reserver: Rune , Kenneth E. og Jan Arild (alle benyttet)


Mål DSK: Jan (3), Mads Andrè (2), Espen og Kenneth G.

Mål Vardal: Bent Rune Stangeland (2)


Sesongens siste kamp gikk mot Vardal, og skulle bli et fyrverkeri av en fotballkamp. Jan åpnet ballet etter ti minutter når han rutinert tar et kjapt frispark fra rundt 25 meter, og utmanøvrerer en keeper som står i andre hjørnet og dirigerer mur.


Jan setter inn 1-0 mens keeper dirigerer muren


Midtveis i omgangen dobler Mads Andrè ledelsen etter forarbeid av Jan, før de bytter roller og Mads Andrè setter opp Jan som øker til 3-0. Omgangens største mulighet hadde allikevel Steinar, men ”avslutningen” fra to meter trillet inn i armene på en utspilt keeper.


En solid tremåls ledelse til pause, men selv etter en tidvis glimrende første omgang av oss, hang Vardal godt med, og vi følte oss ikke sikre på at dette var avgjort. Men når Mads Andrè økte til 4-0 etter 56 minutter, mistet Vardal trua, og selv en redusering til
4-1 etter en times spill, hjalp ikke vesentlig på humøret til bortelaget. Jan setter inn sitt tredje for dagen etter 62 minutter, Espen øker til 6-1 etter 70 minutter, og dagens bursdagsbarn Kenneth G. får æren av å score 7-1 på straffe tretten minutter før slutt. Akkurat den scoringen KAN faktisk være den siste i historien for Dokka Sportsklubb hvis sammenslåingsklubben blir et faktum i høst.

Kenneth feiret 23-årsdagen med straffescoring...


Vardal scorer et fantastisk trøstemål på halv volley fra 35 meter i siste spilleminutt, som Kenneth E. er sjanseløs på.


Teller på knappene. Var dette siste kamp for Lasse?


Dokka Sport avsluttet sesongen med årsbeste, og varter i perioder opp med stor underholdning og mange fine mål. De to viktigste tingene var på plass, nemlig god bevegelse, bra kvalitet og tempo på pasningsspillet. Slik blir det mål og poeng av, og ikke minst god underholdning på en kald oktobersøndag!

Om Klubben

 • Dokka Sportsklubb - Der fotball er alt!
  Stiftet: 25. mai 1974
  Kommune: Nordre Land
  Kampbane: Dokka Stadion
  Treningsbane: Ringen Stadion
  Klengenavn: "Sport'n" eller "Gribbene"
  Motto: Der fotball er alt!
  Hjemmedrakt: Rød trøye, blå bukse/strømper
  Bortedrakt: Svart trøye/bukse/strømper
  Beste serieplassering: 4. plass i 4.Divisjon 2008 og 2009